Zajęcia zdalne 31.03.2021

Krąg tematyczny- Wielkanoc

Środa 31.03.2021 r. Zbieramy jajka

Cele

Dziecko:

  • poznaje zasady konstruowania prostych gier matematycznych
  • doskonali umiejętności przeliczania i myślenia logicznego
  • bierze aktywny udział w zabawie ruchowej
  • rozwija koordynacje wzrokowo-ruchową
  1. „Gimnastyczna ruletka” – zabawy ruchowe.

Dziecko wspólnie z rodzicem wykonują ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem ruletki. Link poniżej:

https://wordwall.net/pl/resource/1031315/%c4%87wiczenia

  1. „Wyścig po pisanki” – ułożenie, ustalenie zasad i rozegranie gry planszowej na dywanie.

Rodzic wyjaśnia dziecku, że dzisiaj stworzą grę planszową i zagrają w nią na dywanie – będzie to Wyścig po pisanki. W jednym końcu pokoju dziecko umieszcza kartkę z napisem START, w drugim końcu pokoju – kartkę z napisem META. Pomiędzy nimi układa z białych kartek wijący się chodniczek. Na niektórych kartkach-polach dziecko kładzie po kilka sylwet pisanek Pomiędzy białymi kartkami-polami można wprowadzić jakieś ułatwienia i/lub utrudnienia, np. zielona kartka może symbolizować dodatkowy rzut, a czerwona – straconą kolejkę lub „ruch wstecz”. Gdy gra jest gotowa, dziecko wybiera jedną figurkę (stojącą zabawkę) jako pionek. Dziecko i rodzic kolejno rzucają dużą kostką, przeliczają kropki, odliczają figurkami-pionkami pola i jeśli staną na odpowiednim polu, zbierają do swoich koszyków pisanki. Gdy pionki graczy dotrą do METY, następuje sprawdzanie (poprzez układanie jajek parami), kto zdobył najwięcej pisanek.

Środki dydaktyczne: kartka z napisem START, kartka z napisem META, kartki w kolorach: białym, zielonym, czerwonym, pionki – figurki (stojące zabawki), kolorowe sylwety jajek, koszyczki, kostka z kropkami.

  1. „Jajka!” – zabawa ruchowa.

Dzieci w rytmie wygrywanym przez N. na bębenku biegają po sali. Na mocne uderzenie w instrument i pauzę dzieci zamieniają się w pisanki – siadają na piętach, kuląc się tak, aby przypominać kształtem jajko.

Środki dydaktyczne: bębenek lub inny instrument

  1. „Kropki na pisankę” –ćwiczenia oddechowe.

Na dużą papierową sylwetę jaja dziecko nanosi za pomocą słomki kolorowe papierowe kropki (kropki muszą mieć większą średnicę niż średnica słomki).

Środki dydaktyczne: słomka, papierowa sylweta jaja, kolorowe kropki

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.