zajęcia zdalne środa 31.03.2021r

ŚRODA 31.03.2021

Temat: „Pisanki jak malowane”

Cele:

Dziecko:

  • Dziecko przyjmuje prawidłową pozycję do ćwiczeń
  • Dziecko ćwiczy według instrukcji
  • Dziecko rozpoznaje i nazywa kolory
  • Dziecko rysuje proste znaki graficzne oraz figury geometryczne
  • Dziecko sprząta miejsce pracy po zakończonym zadaniu
  • Dziecko przedstawia emocje i uczucia za pomocą ruchu
  1. Zestaw ćwiczeń gimnastycznych z wykorzystaniem jajek (ugotowanych na twardo!! Mogą być także plastikowe, styropianowe, ewentualnie mała piłka wielkości jajka)
  • Daleko i blisko (ćwiczenie z elementem skłonu) – Dzieci siedzą ze złączonymi i wy­prostowanymi nogami. Kładą jajko na udach i turlają je aż do palców stóp i z powrotem. Kilkakrotne powtarzają ćwiczenie.
  • Uważaj na jajko – dziecko dostaje od rodzica jajko położone na łyżce stołowej. Jego zadaniem jest dojść w ten sposób do wyznaczonego miejsca, np. salonu, kuchni, łóżka dziecka i z powrotem.

Pisankowy slalom –rodzic wyznacza dziecku tor do przejścia – rozkłada na podłodze poduszki, przytulanki, jeśli ktoś dysponuje folią bąbelkową, przykleja ją do podłogi taśmą. Zadaniem dziecka jest turlać jajko w jedną stronę ręką prawą, z powrotem – ręką lewą.

2. Malowanie pisanek.

Rodzic przygotowuje : 2 jajka ugotowane na twardo, farby plakatowe, pędzel i kubeczek, mazaki.

Zadaniem dziecka jest pomalować jajka, aby powstały piękne kolorowe pisanki. Pierwsze jajko maluje dowolnym kolorem farby plakatowej. Gdy wyschnie, za pomocą flamastra dopracowuje pisankę wg wierszyka:

 Na górze kreski

Na dole kropki

Barwne pisanki

W przepiękne wzorki.

 Druga pisanka powinna zostać pomalowana farbami wg instrukcji:

 Na dole bielutko,

Na górze żółciutko,

 Następnie za pomocą mazaka dekorujemy:

 Na środku JEDEN TRÓJKĄCIK

(to będzie dziobek kurczaczka)

Wyżej DWA KÓŁECZKA

(to będą oczka)

Wyżej TRZY KRESECZKI

(to będzie grzywka).

3.Wspólne sprzątanie po skończonej pracy.

Zadaniem dziecka jest umyć pędzelki oraz kubeczek z wodą (pamiętajmy o bezpieczeństwie, prosimy aby dzieci wykonywały pracę przy rodzicach), a po skończonym zadaniu opłukać także umywalkę. Jeśli korzystało z dodatkowych kartek papieru (zabezpieczających stół), niech je zgniecie w kulki i wyrzuci do kosza.

4.„Uśmiech” – Zabawa regulująca emocje przy użyciu technik uważnościowych

Na zakończenie niech rodzic i dziecko podziękują sobie serdecznie za wspólną, wspaniała przygodę malowanym uśmiechem.Stańcie pewnie na obu stopach. Wyprostujcie plecy, ramiona delikatnie ściągnijcie do tyłu. Wyobraźcie sobie, że wasz nos jest rodzajem magicznej kredki, którą za chwilę narysujecie piękny uśmiech. Następnie zacznijcie kołysać wasze ciało na boki (tak, aby pięty naprzemiennie odrywały się od ziemi). Jednocześnie poruszajcie waszą głową w taki sposób, jakbyście nosem rysowali w przestrzeni szeroki uśmiech. W tym wszystkim – pamiętajcie o szczerym uśmiechu kierowanym do osoby naprzeciwko!

Życzymy miłej zabawy 🙂

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.