Zajęcia zdalne 02.04.2021

Krąg tematyczny- Wielkanoc

Piątek 02.04.2021 r. Wielkanocne kurczaki

Cele

Dziecko:

  • odgaduje zagadkę
  • szybko reaguje na polecenia
  • rozwija sprawność fizyczną
  • poszerza doświadczenia plastyczne
  • wykonuje pracę plastyczną
  1. „Kurczątko” – zagadka słowna wg M. Szeląg.

Rodzic czyta zagadkę, dziecko ją odgaduje.

Kurczątko

Puszyste, żółciutkie jest ono calutkie,

dzióbek ma tyci, skrzydła malutkie.

Wykluło się z jajka o samym świcie,

kim jest maleństwo, jak wy myślicie?

  1. „Uważaj na kurczątko” – zabawa słuchowa ćwicząca szybkość reakcji.

Rodzic wymienia rożne symbole związane z Wielkanocą. Na słowo: kurczątko dzieci uderzają rękami w zakrętki od słoików.

Środki dydaktyczne: zakrętki od słoików

  1. „Śpiewamy rytmy” – zabawa ze śpiewem

Rodzic pokazuje sylwety baranków, przy których dzieci będą wymawiać dźwięk bee, oraz sylwety kurcząt, przy których dzieci będą wymawiać dźwięk pi. Następnie rodzic układa pierwszy rytm, który dzieci będą odśpiewywały i wygrywały na zakrętkach od słoików, np. baranek – kurczątko – kurczątko – baranek – kurczątko – kurczątko, dzieci śpiewają: bee – pi – pi – bee – pi – pi, jednocześnie wygrywając rytm na zakrętkach od słoika. Kiedy dziecko odśpiewa pierwszy rytm, rodzic układa kolejny rytm.

Środki dydaktyczne: sylwety baranków, sylwety kurcząt, zakrętki od słoików

  1. „Nasze kurczątka” – praca plastyczna

Dzieci smarują płynnym klejem zakrętki od słoików po stronie zewnętrznej i naklejają je na środku kolorowego kartonu (nie żółtego). Następnie tym samym klejem smarują zakrętkę od wewnętrznej strony i naklejają na nią żółte piórka. Po bokach zakrętki naklejają złożone na pół małe żółte koła origami (skrzydełka kurczątka), a nad nimi nieco większe żółte koło origami (głowa). Czerwonym lub pomarańczowym mazakiem dorysowują kurczątku dziób, oczy i nogi.

Środki dydaktyczne: zakrętki od słoików, płynny klej, pędzelki do kleju, naczynia na klej, żółte piórka, kolorowe kartony, czerwone i pomarańczowe mazaki, małe żółte koła origami, średnie żółte koła orgiami

  1. „Piórko kurczątka” – zabawa ruchowa

Dziecko porusza się z piórkiem w dłoni, w rytmie wygrywanym przez rodzica na bębenku. Podczas przerwy w muzyce dziecko staje w miejscu, unosi dłoń z piórkiem wysoko do góry, puszcza piórko, a następnie próbuje je złapać w „miseczkę” zrobioną z dłoni. Dźwięk bębenka jest ponownym impulsem dla dziecka do ruchu z piórkiem w dłoni.

Środki dydaktyczne: bębenek-lub inny instrument, żółte piórko

Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice,

Życzymy Wam, aby nadchodzące Święta Wielkanocne przepełnione były miłością i nadzieją. Niech świąteczny czas przyniesie radość, pokój i wzajemną życzliwość oraz będzie okazją do cieszenia się z obecności bliskich.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.