Piknik Jesienny

Dnia 19 października odbył się w naszym przedszkolu Piknik Jesienny pt. „Jesień dary niesie”. Była to uroczystość inaugurująca obchody jubileuszu 40-lecia naszego przedszkola. Choć w ciągu dnia padał deszcz, to niebo się rozpogodziło na widok tych wszystkich pięknych wianków, które dzieci przygotowały z Rodzicami. Podczas spotkania z całymi rodzinami naszych podopiecznych oraz mieszkańcami lokalnej społeczności nie zabrakło atrakcji! Można było skosztować pysznego ciasta przygotowanego przez Rodziców oraz porozmawiać przy ciepłej herbacie i kakao, a nawet spróbować najlepszych w mieście pierogów zasponsorowanych przez restauracje „Kucharek 5”. Odwiedziły nas także panie z restauracji „Anielskie Historie” z panią Anna Rucińską, które serwowały same pyszności – naturalne chleby, chałki i drożdżówki, ciasta bez cukru, a nawet ciasteczka lawendowe…. Przy stosiku Nadleśnictwa Siedlce nasza niezawodna pani Regina Sowińska opowiadała dzieciom o lesie i jego mieszkańcach, a wszystko przy multimedialnych tablicach pełnych tajemnic. Nasi goście z Regionalnego Związku Pszczelarzy w Siedlcach z wspaniałym humorem oraz uśmiechem opowiadali o pszczołach, zbiorach miodu oraz demonstrowali prawdziwe elementy stroju pszczelarza. Odwiedziła nas także pani Marlena Napiórkowska z naturalnymi tłoczonymi sokami, pysznymi jabłkami, suszonymi owocami oraz fenomenalnymi zdrowymi żelkami. Podczas pikniku nie zabrakła także sztuki! Odwiedziła nas siedlecka malarka, pani Dominika Kośla, która opowiadała przy stosiku o swoich dziełach, a dwa obrazy przeznaczyła na rzecz przedszkola. Podczas całej uroczystości byli z nami goście z Grupy Śpiewaczej „Białki”. Podczas występu nie zabrakło kultowych przebojów, a w ramach atrakcji odbył się koncert na instrumentach prosto z kuchni, koncert personelu oraz zabawy biesiadne wśród dzieci. Dodatkowo panie z Grupy Śpiewaczej zorganizowały dla dzieci warsztaty kulinarne z lepienia oraz pieczenia sodziaków. Jednym z głównych punktów programu Pikniku Jesiennego była aukcja, podczas której Rodzice oraz goście z zaangażowaniem licytowali obrazy pani Dominiki Kośli, dzieła przedszkolaków, zabawki podarowane przez firmę „Benotti”, karnety na salę zabaw „Młynek” oraz miód ofiarowany przez Regionalny Związek Pszczelarski w Siedlcach. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na organizację nadchodzących, kolejnych uroczystości związanych z obchodami jubileuszu przedszkola.

Jesteśmy szczęśliwi, że w gronie naszych przyjaciół są osoby i instytucje, bez których Piknik Jesienny nie byłby tak atrakcyjny. Szczególne podziękowania kierujemy do:

państwa Anity i Janusza Koziestańksich – restauracja „Kucharek 5”

pani Anny Rucińskiej i Kamili Korycińskiej – Restauracja „Anielskie Historie”

Grupy Śpiewaczej „Białki”

pani Marleny Napiórkowskiej

pani Dominiki Kośli

reprezentantów Regionalnego Związku Pszczelarzy w Siedlcach

Nadleśnictwa Siedlce i pani Reginy Sowińskiej

pana Benedykta Kluczka – Hurtownia Zabawek „Benotti”

państwa Lipińskich – Hurtownia Artykułów Dziecięcych ”Madar’

wszystkich Rodziców zaangażowanych w organizację i przebieg Pikniku – za pomoc, piękne wianki, pyszne ciasto i wspaniały humor, który rozgania deszczowe chmury!

link do artykułu w Tygodniku Siedleckim o naszej uroczystości klik

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.