O przedszkolu

Mottem naszego działania są słowa J. Korczaka:

„Lata dziecięce są górami, z których rzeka bierze swój początek”

Miejskie Przedszkole nr 17 w Siedlcach zostało powołane od 20 września 1982 roku. Funkcjonowanie przedszkola oparte jest na statucie i przepisach prawa oświatowego. Czas pobytu dzieci w przedszkolu zorganizowany jest w oparciu o ramowy rozkład dnia wynikający z Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego. Wolnostojący budynek zlokalizowany jest na osiedlu o typowej zabudowie blokowej przy ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego 6. Wokół roztacza się ogród i duży plac zabaw wyposażony w drewniane urządzenia i zabawki potwierdzone zgodnie z obowiązującymi atestami.

Do naszej placówki uczęszcza sto dwadzieścia pięcioro dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W budynku znajduje się pięć sal zabaw dostosowanych do wieku i możliwości psychoruchowych dzieci.

Nasze grupy wiekowe to:

I grupa – „Krasnale” dla dzieci 3-letnich,

II grupa – „Wesołe Misie” dla dzieci 4-letnich,

III grupa – „Biedronki” dla dzieci 4-letnich,

IV grupa – „Wesołe Nutki” dla dzieci 5-letnich,

V grupa – „Pszczółki” dla dzieci 6-letnich.

Atutem naszego przedszkola są bardzo dobre warunki lokalowe. Sale są usytuowane od południowej strony budynku z widokiem na ogród i plac zabaw. Są to pomieszczenia przestronne, widne, wyposażone w sprzęt i meble dostosowane do każdej grupy wiekowej dziecka. Przy każdej sali znajduje się łazienka dla dzieci. Oprócz  sal,   w placówce znajduje się hol, szatnia dziecięca, pomieszczenia administracyjne oraz kuchnia wraz z pomieszczeniami zaplecza. 

Przedszkole wyposażone jest w nowoczesne i atrakcyjne pomoce dydaktyczne, różnorodne kąciki zainteresowań oraz sprzęt do zabaw ruchowych i ćwiczeń gimnastycznych. Panuje u nas atmosfera przyjazna dziecku i rodzinie. Dajemy dzieciom możliwość radosnego przeżycia każdego dnia w atmosferze bezpieczeństwa, życzliwości, zaufania i akceptacji. W placówce zatrudniona jest wysoko wykwalifikowana kadra nauczycieli i specjalistów, która jest otwarta na innowacje pedagogiczne. . Pedagodzy chętnie uczestniczą w różnych formach doskonalenia  zawodowego, systematycznie podnoszą swą wiedzę merytoryczną oraz kwalifikacje z zakresu pedagogiki i psychologii dziecięcej. . Dostosowują zajęcia edukacyjne, wychowawcze i opiekuńcze do potrzeb i możliwości dzieci jak i oczekiwań ich rodziców. Wsparciem kadry pedagogicznej jest zespół pomocy nauczyciela – Pań obejmujących Pociechy troskliwą opieką, wsparciem w każdej chwili pobytu w przedszkolu.  

Dysponujemy  własną kuchnią, serwując codziennie zdrowe i smaczne posiłki (śniadanie, obiad, podwieczorek) przygotowane bezpośrednio przed podaniem, z wysokiej jakości produktów. Nad doborem odpowiedniej diety bogatej w witaminy,  zgodnej z normami żywieniowymi oraz zbilansowanej kaloryczności dla dzieci w wieku przedszkolnym, czuwa intendent przedszkola.

Wychowankowie przedszkola mają zapewnione warunki do wielokierunkowej edukacji na miarę ich indywidualnych możliwości. Rozwijamy uzdolnienia i zainteresowania dzieci poprzez uczestnictwo w ciekawych formach aktywności, w konkursach, spartakiadach, przeglądach, wycieczkach, koncertach muzycznych i przedstawieniach teatralnych organizowanych w przedszkolu i poza nim. Swą ofertę zajęć dla dzieci poszerzamy o atrakcyjne dodatkowe aktywności tj. język angielski, język hiszpański, religię, rytmikę, zajęcia gimnastyczno-taneczne.

Naszą tradycją stały się coroczne uroczystości przedszkolne z udziałem zaproszonych włodarzy miasta, lokalnych mediów, przedstawicieli zaprzyjaźnionych instytucji jak i samych rodziców. Są to: Dzień przedszkolaka, Święto Niepodległości wraz z Wieczornicą Pieśni Patriotycznych, Andrzejki, Wieczór Wigilijny z Jasełkami, Dzień Babci i Dzień Dziadka, Bal Karnawałowy, Piknik z okazji Dnia Rodziny, Dzień Dziecka, Pożegnanie 6-latków oraz liczne imprezy okolicznościowe, wycieczki i spotkania z ludźmi ciekawych zawodów . Wspieramy nasze Przedszkolaki w ich harmonijnym rozwoju. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców prowadzimy ścisłą współpracę ze specjalistami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej poprzez konsultacje z psychologiem, pedagogiem oraz ich udział w zebraniach z rodzicami. Systematycznie kadra pedagogiczna dąży do podnoszenia świadomości pedagogicznej rodziców.

Współpracujemy także z różnymi instytucjami m.in. Muzeum Regionalnym, Miejskim Ośrodkiem Kultury, Miejską Biblioteką, Biblioteką Pedagogiczną, Nadleśnictwem, Domem Seniora, Domem Małego Dziecka, Szkołą Podstawową nr 7, Policją, Strażą Pożarną, Strażą Miejską, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego „Medyk”, Agencją Rozwoju Miasta”, MOK, Centrum Kultury i Sztuki, Tygodnik Siedlecki, TV Wschód, Radio Podlasie.

Naszym przesłaniem jest profesjonalne oddziaływanie na Małego  Człowieka,  dzięki któremu absolwenci Miejskiego Przedszkola Nr 17 osiągają wiedzę i umiejętności, pozwalające im na odnoszenie sukcesów w kolejnych etapach edukacji.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.