Musicalowe Jasełka

Miejskie Przedszkole nr 17 w Siedlcach wciąż trwa w radosnej, okołoświątecznej atmosferze. Dlatego z okazji Dnia Babci i Dziadka najstarsze dzieci wraz z swoimi paniami nauczycielkami postanowiły przedstawić gościom dość nietypowe….Jasełka. Cała uroczystość była bardzo niezwykła – brało w niej udział prawie 60 dzieci z zerówki, a proszeni byli Dziadkowie z Babciami oraz Rodzice. Na szczęście wszyscy zmieścili się w sali teatralnej CKiS, choć widownia była wypełniona po brzegi!
Przedstawienie pt. „Musicalowe Jasełka” było piękną, śpiewno-taneczną opowieścią o narodzinach Jezusa Chrystusa. Wszystkie dzieci ubrane w męskie koszule wyglądały jak prawdziwi profesjonaliści na tle granatowej kotary. Minimalizm, który był celowy, osiągnął swój cel – wszak najważniejsi byli tutaj aktorzy! Pięknie przedstawiony mix polskich pastorałek oraz tańców latynoamerykańskich sprawił, że chyba wszyscy przenieśliśmy się na półtorej godziny w sam środek opowiadanych historii….. Bajkowa oprawa, stroje, rekwizyty nadały tradycyjnym przedszkolnym Jasełkom profesjonalnego charakteru, a szczery i podniosły ton dziecięcej gry aktorskiej niejednego gościa doprowadził do łez wzruszenia i dumy. Mamy nadzieję, że w szeregach tegorocznych zerówkowiczów znajdą się przyszli aktorzy i specjaliści teatralni. Zdecydowanie są to dzieci, które nie boją się wielkiej sceny, a przy dalszej współpracy rodziców i nauczycieli czeka ich wspaniała, światła przyszłość.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.